Na co nezapomenout, když máte svatbu na podzim?Vybrali jste si pro svůj výjimečný den podzimní období? Svatby na podzim bezesporu mají své nezaměnitelné kouzlo. V poslední době si právě podzim pro svatbu vybírá stále více lidí. Do karet tomuto období nahrává nejen krásně zbarvená příroda, ale také skutečnost, že nehrozí ani ukrutná horka, ani teploty pod bodem mrazu.

Plánujete svatbu na podzim?

Vybrat vhodné datum pro svatbu je zpravidla jeden z prvních úkolů, do kterých se musíte pustit. Nejoblíbenějším ročním obdobím je samozřejmě léto, proto horké letní měsíce zůstávají pro svatby nejčastější volbou. Ale i podzim přináší úplně jinou, romantickou a zaručeně lákavou atmosféru.

Vyberte vhodné místo

Jednou z nejdůležitějších věcí je samozřejmě místo. Využijte toho, že podzimní dny ještě bývají teplé a příroda je v tomto ročním období opravdu kouzelná. Nemusíte se proto bránit ani venkovnímu obřadu. Na přelomu léta a podzimu lze dokonce uvažovat i o tom, že kromě obřadu budete mít venku i hostinu. Nebojte se podzim využít jako hlavní téma pro vaši svatbu, inspirace vám nabízí jistě více nežli dost. Podzimu můžete přizpůsobit i svatební výzdobu, která se může nést v typicky podzimním duchu.

Na co nezapomenout, když se chcete vdávat na podzim?

Pokud chcete mít svatbu na podzim, musíte brát v potaz mnohem více věcí, nežli například tehdy, kdy si pro svůj kouzelný den vyberete sluncem zalité léto. Je potřeba počítat s tím, že na podzim už počasí dokáže být pořádně nevyzpytatelné. Mějte proto v záloze náhradní plán pro případ, kdy teploty panující venku nebudou nahrávat do karet venkovní hostině - měli byste mít k dispozici i vnitřní prostor, který vám nabídne mnohem více pohodlí.

Využijte podzimní atmosféru na maximum

Jakmile vyřešíte datum svatby, místo konání a budete vědět, jak se zařídit v případě, kdy vás třeba zastihne pro podzim tolik typický déšť, můžete se zaměřit na detaily. Těmi není jen svatební výzdoba, ale také šaty pro nevěstu, svatební dort nebo kytice. Všechny tyto na první pohled zdánlivé detaily, které jsou ale ve výsledku neskutečné důležité, se mohou nést v podzimním duchu.

Nebojte se využít podzimní atmosféru na maximum. Svatba na podzim má své nezaměnitelné kouzlo. Inspirujte se nejen pro podzim typickými barvami, ale také dary přírody kterých lze krásně využít - například při výzdobě.

Created with Sketch.