Na co myslet při plánování svatby?Výjimečnému dni předchází mnohdy náročné plánování svatby, do kterého se budoucí nevěsty často pouští i několik měsíců předem. Ano, jsou nevěsty, které zvládnou svůj kouzelný den naplánovat během několika týdnů. Většina si ale nechává dostatek času na to, aby při plánování svatby na nic nezapomněly a tento nezapomenutelný den byl do posledního puntíku perfektní.

Když máte rok před svatbou

Rok před svatbou je ideální doba na plánování datumu a výběru místa, kde se svatba odehraje. Můžete si zajet na matriku, při svatbě v kostele si najděte kněze. Můžete si vytvořit seznam hostů, do kterého budete časem ještě zapisovat, případně někoho ubírat. Je to také čas pro nástřel svatebního rozpočtu.

Na co myslet 10 - 8 měsíců před svatbou

V tomto čase najděte fotografa nebo kameramana. Měli byste se také zamyslet nad tím, jestli chcete mít na své svatbě živou kapelu, nebo jestli hudbu zařídíte prostřednictvím CD nebo písniček uložených na disku. Můžete si vytvořit svatební meny a kromě toho také naplánovat, jestli si jídlo obstaráte sami, nebo využijete nějakoz firmu. Nevěsty se určitě nemohou dočkat, kdy si začnou vybírat šaty - a právě teď nastává ten moment!

Zbývá půl roku do vašeho ano

Je čas na pozvánky. Vyrobíte si je sami, nebo si je necháte udělat? Také už je můžete chystat na odeslání. Dát hostům vědět dostatečně dopředu rozhodně není na škodu. Budete-li mít na svatbě družičky, vyberte jim krásné šaty. Také nic nezkazíte, když vytvoříte harmonogram svatby.

Už jen 4 - 5 měsíců!

Svatba už je za rohem, proto popřemýšlejte nad svatební výzdobou. Můžete si ji udělat sami, daleko jednodušší a pohodlnější je spolehnout se na nějakou firmu, která pro vás v tento kouzelný den zajistí výzdobu na klíč. Také je čas na objednání svatebního dortu, pořízení bot a zamluvení kadeřnice a vizážistky.

Tři měsíce do svatby

Objednejte květiny, případně květinovou výzdobu. Vyberte snubní prstýnky. Kdo ještě neposlal pozvánky, právě teď už je opravdu načase. Směle do toho!

1 - 2 měsíce

Ujistěte, se, že domluvení dodavatelé dodrží slovo. Dokončete poslední úpravy na šatech, potvrďte přesný čas vizážistce, spojte se s kadeřnicí. Rozmyslete si zasedací pořádek. 

Created with Sketch.