Na čem můžete ušetřit, když plánujete svatbu?Plánování svatby

Plánování svatby je rozhodně náročná záležitost, ať už jde o rozhodování, plánování nebo také finance. Jsou to právě peníze, které budoucí manželé často řeší. Ne každý jich má na rozdávání a většina párů vstupuje do plánování nejšťastnějšího dne s omezeným finančním rozpočtem. Chcete poradit, na čem se dá při plánování svatby ušetřit, aniž byste museli slevit ze svých nároků?

Výzdobu si můžete půjčit

Žádná svatba se neobejde bez výzdoby. Svatební výzdoba je třešničkou na dortu. Často je sladěna do vkusu celé svatby. Především nevěsty si dávají záležet s výzdobou místa, kde se koná svatební hostina, raut nebo zábava společně se všemi svatebními hosty. Je to ale také poměrně nákladná položka na seznamu.

Řešením je svatební výzdoba na klíč, kterou si můžete nechat sestavit přesně podle vašich představ a co víc - můžete si výzdobu jen půjčit. Vyjde to daleko levněji, nežli všechno kupovat a poté doufat, že se vám toho po svatbě podaří nějakým šikovným způsobem zbavit.

Jídlo si připravte svépomocí

Jestli se na něščem nemá šetřit, pak je to jídlo. Ano, vaši nejbližší nejdou na vaši svatbu jen proto, aby se tam pořádně a dobře najedli, ale určitě se shodneme na tom, že na jídle a pohostinnosti určitě záleží. Jedna z možností je nechat si jídlo udělat od cateringové služby, je to ale nákladné a mnohdy se to pěkně prodraží.

Daleko levnějším řešením je oslovit rodinu a požádat je o pomoc s přípravou dobrot. Každý může přidat ruku k dílu a čím více lidí se zapojí, tím více dobrot se na svatební tabuli objeví. 

Hudba, šaty, květiny

I na těchto položkách se dá rozumně ušetřit. Svatební šaty si nemusíte kupovat, můžete si je půjčit - je to levnější a ruku na srdce, která nevěsta pak chce sladovat objemné svatební šaty ve skříni, když už si je stejně nikdy nevezme na sebe? I kytice pro nevěstu nemusí být živá, protože živé květiny stojí nekřesťanské peníze a nevýhodou je, že do pár dní uvadnou. Dnes si můžete pořídit umělou kytici, která bude krásná i roky poté, co vyslovíte své ano.

Co se hudby týče, neplaťte za živou kapelu, pokud se vám nevejde do rozpočtu. Nezvěte na svoji svatbu DJe, když na něho nezbývají finance. Poskládejt si svůj vlastní playlist a ten poté pouštějte k tanci a zábavě.

 

Created with Sketch.